OTP SMS – One Time Password

OTP SMS sistemi ile anlık SMS gönderimi yapabilirsiniz. OTP, özellikle tek kullanımlık şifrelerin hızlı ve güvenli bir şekilde gönderilmesi için tasarlanmıştır.

Özellikle bankacılık ve finans sekyörlerinde kimlik doğrulama şifrelerinin gönderiminde kullanılan OTP ile şirketler şifre gönderimlerini çok hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecekler.
Belirli bir sürede gönderilmesi gereken, kritik önem içeren mesajların alıcılara hızlı ve güvenli bir yol ile ulaşmasını sağlamak için OTP SMS kullanılır.


One time password, ıslak imza gerektirmeyen ancak yüksek güvenik ve erişim hızı ile saniyeler içerisinde şifre vb. mesajları alıcılara ulaştırır.
Her üç operatörün de hem faturalı hem kredili hat kullanan aboneleri mesajı alabilir.
OTP SMS ile gönderilecek mesajların içeriğinde kesinlikle tanıtım ve duyuru amaçlı içerik gönderilemez. Yalnızca şifre ve doğrulama kodu gibi şirketlerin sistemlerin güvenli kullanımını sağlayacak mesaj gönderimleri yapılabilir.
OTP SMS ALACAMSMS’de
Bankacılık işlemlerinde şifre gönderimi, hesap hareketlerinin takibi ve kredi kartından yapılan yüklü işlemlerin müşteriye anında bildirimi yapılabilir
İnternet üzerinden satış yapan E-ticaret sitelerinde rezervasyon, bilet satışı, kredi güncellemelerei türü bilgilerin iletilmesi için kullanılabilir
Üyelik hesapları üzerinden kullanılan internet sitelerinde kimlik doğrulama ve kullanıcı bilgilerinin üyelere iletilmesi için kullanılabilir

Anlık SMS Gönderimi
SMS’lerin Saniyeler İçerisinde İletilmesi
Tekli SMS Gönderimi
Api Entegrasyonu
OTP SMS ile tanıtım ve duyuru amaçlı SMS gönderimi yapılamaz.